Regionalne spotkanie wspólnoty na Śnieżnicy

Opublikowano w Życie wspólnoty

16-17 czerwca na Śnieżnicy w ośrodku KSM odbyło się spotkanie wspólnoty lokalnej. Wyjątkowość tego spotkania podkreślał fakt iż były na nim obecne także wspólnoty z Torunia. Odwiedził nas także prezydent WŻCh Bogusław Spurgjasz. Motywem przewodnim skupienia było przymierze ze wspólnotą. W różnych formach i perspektywach rozważaliśmy trzy etapy dojścia do przymierza, MIłość - Wybór - Wierność.

W programie nie zabrakło modlitwy - medytacji, eksperymentu ignacjańskiego w formie bibliodramy, odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i małżeńskich no i wreszcie punktu kulminacyjnego niedzielnej Eucharystii, złożenia przez członków wspólnoty przymierzy stałych i czasowych. 

Sens przymierza przeżywany we wspólnocie to świadomy akt dostrzeżenia w swoim życiu Bożej miłości, następnie wolnej odpowiedzi na tę miłość w deklaracji większej i świadomej z nim współpracy połączonej z pragnieniem dotrzymania w tej decyzji tak długo jak będzie ona się Bogu podobać. 

Modlitwa która najlepiej oddaje tło tego wdarzenia pochodzi z Cwiczeń duchownych:

Zabierz Panie i przyjmij całą wolność moją, pamięć moją i rozum, i wolę mą całą, cokolwiek nam i posiadam. Ty mi to wszystko dałeś – Tobie to, Panie, oddaję. Twoje jest wszystko. Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli. Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę, albowiem to mi wystarcza. (ĆD 234)