Zdrapka wielkopostna 2017

Opublikowano w Życie wspólnoty

Krakowska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego będzie brać udział w akcji Zdrapka Wielkopostna 2017. To wyjątkowa zachęta do codziennej pracy nad sobą i wyrabiania nawyku szukania we wszystkim Bożej obecności, co jest bliskie charyzmatowi naszej wspólnoty. Rozpoczynamy zbieranie zamówień od 25 stycznia. 

Począwszy od Środy Popielcowej skupiamy się na szczegółach dnia codziennego, pojedynczych przedsięwzięciach, które uwrażliwiają na dawanie ofiary z własnego czasu. Zachęcamy do spędzenia paru chwil tylko z Chrystusem, a także do praktycznego naśladowania Go w życiu codziennym; w swoim środowisku, rodzinie, miejscach pracy. Wobec ludzi najbliższych, ale i tych spotykanych przypadkowo na ulicy. Wszystko to w nadziei duchowego rozbudzenia, poznania namiastki ofiary jaką złożył Jezus na krzyżu. Poświęcenie, jałmużna, pokuta, wielkoduszność serca to postawy, do których zachęcają te zadania. Nie wątpimy też, że te proste z natury zalecenia mogą sprawić duże trudności. O to wszakże chodzi w Wielkim Poście - o odejście od perspektywy własnego ja do zobaczenia świata oczami Boga.

Odrywanie się od codziennych przyzwyczajeń  i utartych ścieżek czasami jest bolesne. W zamian dostajemy prawdę o naszym życiu i dajemy Bogu miejsce do działania.

Zdrapka kojarzy się z wygraną pieniężną, z niespodzianką, której nie znamy, póki nie wykażemy minimum aktywności. W czasie świąt Wielkiej Nocy gra idzie o najwyższą stawkę, o zbawienie. Czy pozwolę Bogu się zbawić? Czy dam Mu miejsce, czy ofiaruję Mu trochę swojego czasu? ON bardzo chce z nami BYĆ. 

Zdrapkę rozprowadzamy w Środę Popielcową wśród rekolektantów w Domach rekolekcyjnych oo. Jezuitów w Częstochowie, Czechowicach-Dziedzicach i Zakopanym oraz  wśród wiernych w Bazylice NSPJ na ul. Kopernika. Dziękujemy firmie Playprint za druk a także serwisowi ekai i TVP Kraków za materiały prasowe. Zdrapkę można także nabyć indywidualnie na stronie wspólnoty ogólnopolskiej i partnera akcji firmy Playprint.
 
Przykładowe wezwania:
  • Nie marnuj dzisiaj wody.
  • Unikaj "śmieciowego jedzenia".
  • Podziękuj za to, co masz w lodówce.
  • Idź na dodatkową Mszę Św.
  • Odmów 3 razy Ojcze nasz.
  •   Daj jałmużnę.
  • Idź na  nabożeństwo Drogi krzyżowej.